PRAVNI FAKULTET I MKSJ O PRAVNIM STANDARDIMA PROCESUIRANJA SPECIFIČNIH RATNIH ZLOČINA

U subotu, 02. prosinca 2017.godine, na Pravnom se fakultetu održalo predavanje kaznenopravne tematike pod nazivom ˝ICTY achievements and lessons learnt in prosecuting and  adjudicating  wartime  sexual violence˝. Gošća je bila Grace Harbour iz Tužiteljstva Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene na području bivše Jugoslavije. Predavanje je primarno bilo namijenjeno studentima druge godine integriranog preddiplomskog i diplomskog studija, no zbog zanimljivosti tematike kao i činjenice da ovaj sud prestaje s radom krajem prosinca, prisustvovali su i drugi zainteresirani studenti. Tijekom predavanja, kao i kroz zanimljivu raspravu koja je uslijedila, studenti su imali prilike doznati nešto više o ˝landmark˝presudama iz predmetnog područja kao i novim standardima procesuiranja koji su radom Suda uspostavljeni te iz prve ruke dobiti odgovore pitanja o radu MKSJ .