Pravni poslijediplomski studijski programi u SAD

Za studente pravnih fakulteta u Hrvatskoj te pravnici koji imaju želju dalje se usavršavati u međunarodnim okvirima prava skupili smo informiracije o programima trinaest američkih pravnih fakulteta.

Na 1. Sajmu pravnih poslijediplomskih studija u Sjedinjenim Američkim Državama koji je organizirao Institut za razvoj obrazovanja (IRO) u suradnji s U.S. Embassy Zagreb i mrežom EducationUSA svoje su programe, koji pokrivaju širok spektar pravnih područja, predstavile ugledne američke pravne škole. Također, neke od instuticija (npr. Loyola ili Texas Law) imaju i mogućnosti gostujućih radnih posjeta.

Nešto niže možete pronaći tablicu s poveznicama na Facebook i web stranice učilišta, a ovdje možete preuzeti službenu brošuru Sajma u PDF obliku. Također, u fakultetskoj su knjižnici za pregled dostupni odabrani informativni materijali u tiskanom obliku. Još jedan koristan resurs je webinar  "Understanding U.S. Legal Education", koji uz naslovnu temu pokriva i potupke prijave kao i savjete za potencijalne stipendiste.

Drexel University
Kline School of Law