Studenti Europskopravnog modula posjetili Grad Osijek

Studenti Pravnog fakulteta Osijek upisani u petu godinu Europskopravnog modula 16.1.2018. u okviru terenske nastave bili su u upravi Grada Osijeka. U okviru kolegija Europski programi međunarodne i regionalne suradnje koji izvodi izv.prof.dr.sc. Mirela Župan posjetili su Ured za projekte Grada Osijeka. Studente je dočekala zamjenica gradonačelnika, gđa. Žana Gamoš, te pročelnica Upravnog odjela za programe Europske unije, gđa. Kornelija Mlinarević, sa svojim suradnicima. Prezentirani su kapitalni razvojni projekti Grada koji se financiraju iz različitih fondova EU. Prigodno se raspravljalo o ulozi pravničke vokacije u prijavi i provedbi EU projekata, mogućnostima zapošljavanja/samozapošljavanja te razvijanja ekspertize u ovom poslu. Kompetencije suvremenih novoobrazovanih magistara prava, poglavito dobro poznavanje europskog prava i prakse (pa konkretno i programa financiranja iz EU fondova), izvrsnost u stranim jezicima, mobilnost, okretnost i informatičke vještine, treba staviti u funkciju razvoja našega društva. Višestruki potencijal suradnje Grada Osijeka i Pravnog Fakulteta, kako kroz uzajamnu podršku, tako i kroz razvoj zajedničkih i paralelnih projekata, neće ostati neiskorišten.