Pravni fakultet Osijek, 15.-16. ožujka 2018. godine

15. i 16. ožujka 2018. na Pravnom fakultetu Osijek održana je međunarodna doktorska konferencije „EU Child“.

Konferencija je jedna od aktivnosti Jean Monnet katedre za prekogranično kretanje djeteta u EU (reg.br. 575451-EPP-1-2016-1-HR-EPPJMO-CHAIR, Odluka Agencije br. EACEA A2 UHB/EG od 27.7.2016.).

Na konferenciji su svoja izlaganja imali inozemni i domaći plenarni govornici: profesorice Thalia Kruger (University of Antwerp), Szeibert Orsolya (Eötvös Loránd University Budapest) i Iris Goldner Lang (University of Zagreb).

Na konferenciji je svoje radove izložilo 17 doktoranata i nekoliko mentora, iz sveukupno 8 država.

U okviru tri tematske sesije, izložene su teme koju se se odnosile na razne aspekte prekograničnog kretanja djece – prekogranična otmica djece, prava djece u obiteljskim postupcima, prava djece migranata, diplomatski status djeteta, sposobnost djeteta dati informirani pristanak, pristup pravosuđu za djecu s poteškoćama u razvoju, najbolji interes djeteta u postupcima spajanja obitelji, trafficking, položaj djeteta u nasljednom postupku te pravo djeteta na imovinu.