Okrugli stol „Prekogranično odvođenje i zadržavanje djece - hrvatska praksa i europska očekivanja“

Pravni fakultet Osijek, 15.3.2018.

Dana 15. ožujka 2018. s početkom u 11h u prostorijama Pravnog fakulteta Osijek organizira se predstavljanje rezultata projekta „Prekogranično odvođenje i zadržavanje djece - hrvatska praksa i europska očekivanja“ u formi okruglog stola.

Glavni istraživač i voditelj projekta je izv.prof.dr.sc. Mirela Župan, suradnica Martina Drvenić mag.iur., te su na projekt uključena i četiri doktorska studenta: mr.sc. Senija Ledić, Mario Oreški, Marijana Šego i Daniel Rupić.

Projekt se u osnovi bavi znanstvenom analizom problematike pravosuđenja kod građanskopravne otmice djece.

Projektom su prikupljeni i obrađeni podaci te izrađena statistika za postupanja 4 najveća suda u Republici Hrvatskoj (Općinski građanski sud u Zagrebu, Općinski sud u Splitu, Rijeci i Osijeku) u razdoblju od 4 godine (1.7.2013. – 1.7.2017. godine.)

U nastavku pogledajte program događaja na kojemu sudjeluju suci svih razina (Vrhovni sud, županijski i općinski), predstavnici nadležnih ministarstava i službi, relevantnih nevladinih udruga, odvjetnici kao i inozemni i domaći profesori.

Projekt je odobrilo Sveučilište J.J.Strossmayera u okviru internog natječaja IZIP-2016.

Program_IZIP_okrugli stol.pdf