Pravni fakultet u Rijeci i Grad Novi Vinodolski

pozivaju Vas da se prijavite na LJETNU ŠKOLU LJUDSKIH PRAVA u Novom Vinodolskom, od 3. do 8. rujna 2018.

Ljetna škola ljudskih prava održava se od 2007. u prvom tjednu mjeseca rujna u Novom Vinodolskom, gradu u kojem je donesen jedan od najvažnijih kulturnih spomenika hrvatskog naroda i ujedno jedan od važnih europskih srednjovjekovnih dokumenata, Vinodolski zakon (1288.). I ove godine okupit će 30-tak studenata sa hrvatskih pravnih fakulteta u Osijeku, Rijeci, Splitu i Zagrebu, kao i Pravnog fakulteta u Mostaru (Bosna i Hercegovina), kako bi izučavali mehanizam zaštite ljudskih prava temeljem Europske konvencije za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda, iz 1950., čija je Hrvatska ugovorna stranka. Predavači su ugledni domaći i inozemni pravni stručnjaci. Mogućnost stjecanja 3 ECTS boda.

Troškove prehrane i smještaja polaznika Ljetne škole ljudskih prava snosi organizator, dok studenti snose troškove puta.

Obrazac za životopis možete preuzeti  OVDJE

Zainteresirani studenti Pravnog fakulteta Osijek trebaju poslati životopis izv. prof. dr. sc. Ivani Tucak: itucak@pravos.hr

Rok za prijavu: 10. lipanj 2018.