Naslovna

Tjelesna i zdravstvena kultura

Nastava Tjelesne i zdravstvene kulture obvezan je predmet na prvoj i drugoj godini redovitih studija na svim visokoškolskim ustanovama  Sveučilišta  Josipa Jurja Strossmayara u Osijeku.

Kao obvezan predmet, na osječko Sveučilište, uvedena je još u veljači 1978. godine te se u kontinuitetu izvodi do danas.

Pravni fakultet u Osijeku oduvijek kvalitetno skrbi o nastavi Tjelesne i zdravstvene kulture osiguravajući odgovarajuće prostore i rekvizite za nastavu. Tijekom godina, mijenjale su se lokacije i prostori u kojima je nastava izvođena (različite sportske dvorane, fitness, bazen).
Od ak. god. 2009./10. nastava se u cijelosti održava u NSD „Gradski vrt“ koja u potpunosti zadovoljava potrebe za realizacijom plana i programa Tjelesne i zdravstvene kulture na Pravnom fakultetu Osijek.

Ciljevi nastave TZK:
Usvajanje zdravog načina života u svrhu očuvanja i poboljšanja zdravlja te prevencije bolesti
Zadovoljavanje potrebe za kretanjem, igrom i druženjem
Razvoj i održavanje motoričkih i funkcionalnih sposobnosti
Sprječavanje preranog pada sposobnosti zbog nedovoljne tjelesne aktivnosti
Ponavljanje i utvrđivanje naučenih motoričkih znanja te učenje novih
Stjecanje pozitivnih navika prema redovitom tjelesnom vježbanju
Osposobljavanje za individualnu cjeloživotnu tjelesnu vježbu