O studiju

Specijalistički diplomski stručni studij "Javna Uprava"

SPECIJALISTIČKI DIPLOMSKI STRUČNI STUDIJ JAVNA UPRAVA

SPECIJALISTIČKI DIPLOMSKI STRUČNI STUDIJ JAVNE UPRAVE

Stručni naziv: stručni specijalist/specijalistica javne uprave – struč. spec. admin. publ.

Trajanje studija: studij traje dvije godine završetkom kojih student stječe 120 ECTS-bodova. Studij se izvodi kroz 4 semestra.

Završetkom studijskog programa student stječe kompetencije za obavljanje najsloženijih stručnih upravnih poslova te menadžerskih poslova na višim i visokim položajima u tijelima državne uprave, upravnim tijelima jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, sudovima, javnim ustanovama, javnim i drugim poduzećima, drugim pravnim osobama s javnim ovlastima, kao i upravne i menadžerske poslove u organizacijama privatnog sektora.

Student će biti sposoban samostalno voditi upravni postupak i posebni upravni postupak, donositi rješenja i druge upravne akte i obavljati u visokom stupnju složene poslove u posebnim upravnim područjima na temelju stečenih specifičnih znanja, vještina i kompetencija. Moći će samostalno obavljati najsloženije poslove u području javne uprave primjenom pravnih propisa, kao i primjenom upravnog prava Europske unije, planirati i rješavati strateške zadaće te organizirati i nadzirati pravilnu primjenu novih mjera i smjernica u rješavanju strateških zadaća, savjetovati i pomagati državne službenike i dužnosnike u poslovima iz djelokruga uprave, izraditi i provesti strategije, programe, zakone i druge propise te izradu i tumačenje normativnih tekstova.