Pravni fakulteti u Zagrebu, Rijeci, Splitu i Osijeku, u suradnji s Uredom potpredsjednice Vlade te Savjetom za nacionalne manjine i Uredom za ljudska prava i prava nacionalnih manjina, organiziraju međunarodnu znanstvenu konferenciju „Prvih dvadeset godina Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina“ koja će se održati u Hotelu Westin u Zagrebu 1. i 2. prosinca 2022. godine.

Njome se želi naglasiti važnost donošenja i provedbe Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina u zaštiti i unaprijeđena prava svih pripadnika i pripadnica nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj. Imajući u vidu da je od stupanja na snagu ovog propisa prošlo dva desetljeća, kao i činjenicu da su to razdoblje obilježili brojni izazovi u provedbi manjinske politike, program skupa usmjeren je na probleme koje je dosadašnje iskustvo artikuliralo, kao i moguće pristupe pro futuro.

Uz članice i članove domaće i međunarodne akademske zajednice, skup okuplja i dionike relevantne za osmišljavanje i provedbu hrvatske manjinske politike.
POZIV
Nastavnice i nastavnici te studentice i studenti Pravnog fakulteta pozvani su do 29. studenoga 2022. prijavit se za sudjelovanje na konferenciji ispunjavanjem obrasca: