EU Kids Corner (EU kutak za djecu)

Chair EUchild

Dani Europe 2017

EU kutak za djecu aktivnost je u okviru projekta Jean Monnet katedre za prekogranično kretanje djeteta u EU, a održati će se u sklopu manifestacije Dani Europe 2017.

Radionica, koju ću voditi doc.dr.sc. Dunja Duić, docentica na Katedri europskog prava i akademski Erasmus koordinator za Pravni fakultet Osijek, održat će se 9. svibnja 2017. godine u informatičkoj učionici, Radićeva 17, od 12 do 13 h.

Online webinar bit će dostupan u sklopu CARNET mreže od 9. svibnja 2017. godine.

Aktivnost je zamišljena kao radionica za učenike osnovnih škola i webinar za djelatnike osnovnih škola. Cilj radionice je kroz igru i online pristup službenim portalima EU namijenjenima djeci, upoznati učenike s temeljima i značenjem Europske unije. Također, cilj radionice je i upoznati djelatnike osnovnih škola sa službenim portalima EU namijenjenima djeci, temeljima i značenjem Europske unije i mogućnostima sudjelovanja u Erasmus+ programu.