Najava aktivnosti Katedre

Chair EUchild

Zimski semestar ak.god. 2018./2019.

Obavještavamo Vas kako će se u okviru Jean Monnet katedre za prekogranično kretanje djeteta u EU, u zimskom semestru ak. god. 2018/20189. godine, održati sljedeće aktivnosti:

Nastavne aktivnosti:

1. Praksa suda EU i ESLJP u predmetima prekograničnog kretanja obitelji. Izborni kolegij namijenjen studentima diplomske razine. Kolegij traje 20 sati, a izvodi ga izv.prof.dr.sc. Mirela Župan.
  2. Implikacije prekograničnog kretanja na osobni status i identitetIzborni kolegij namijenjen studentima doktorske razine. Kolegij traje 10 sati, a izvodi ga izv.prof.dr.sc. Mirela Župan.
  3. Pravo na spajanje obitelji unutar EU. Obvezni kolegij namijenjen studentima diplomske razine. Kolegij traje 15 sati, a izvodi ga izv.prof.dr.sc. Tunjica Petrašević.
  4. Pristup pravdi za djecu. Izborni kolegij namijenjen studentima poslijediplomske razine. Kolegij traje 15 sati, a izvodi ga doc.dr.sc. Paula Poretti.
  5. Pravo na kontakte prema međunarodnom pravu. Izborni kolegij namijenjen studentima diplomske razine. Kolegij traje 10 sati, a izvodi ga izv.prof.dr.sc. Branka Rešetar.
  6. Zaštita djece u slučajevima prekograničnog kriminala. Obvezni kolegij namijenjen studentima diplomske razine. Kolegij traje 10 sati, a izvodi ga izv.prof.dr.sc. Igor Vuletić.
  7. Migracijsko pravo EU-a i prava djeteta. Obvezni kolegij namijenjen studentima diplomske razine. Kolegij traje 10 sati, a izvodi ga doc.dr.sc. Dunja Duić.

Radionice:

1. Nasilje nad djecom. Radinica  je namijenjena praktičarima svih razina. Radionicu izvod izv.prof.dr.sc. Igor Vuletić.

* Dječji rad i zapošljavanje mladih. Radionica namijenjena istraživačima, polaznicima poslijediplomskih studija, javnim službenicima, predstavnicima civilnog društva, zainteresiranoj javnosti. Radionicu izvodi prof.dr.sc. Mario Vinković.

Datumi održavanja aktivnosti te način prijave na njih bit će objavljeni naknadno na web stranici i Facebook profilu EU Child katedre.