Poziv za sudjelovanje na Okruglom stolu "Pravne implikacije prekograničnog kretanja djece"

Chair EUchild

Pravni fakultet Osijek, 22. veljače 2017. godine

Na Okruglom stolu koji će se održati 22. veljače 2017. godine na Pravnom fakultetu Osijek, govorit će predstavnici pravosuđa, Centra za posebno skrbništvo, Ministarstva za demografiju, obitelj, socijalnu politiku i mlade te nevladinih organizacija.

Teme Okruglog stola biti će: prekogranična skrb i uzdržavanje djece, prekogranična otmica djece, prekogranično kretanje djece, spajanje obitelji, dječji rad i zapošljavanje djece, ostvarivanje prava na kontakte, zaštita djece u slučajevima prekograničnog kriminala, djeca azilanti, migracijsko pravo i dr.

Sudjelovanje na Okruglom stolu predviđeno je za praktičare, javne/državne službenike te osobe uključene u rad nevladinog sektora, koji su u svom radu povezani s nekima od tema Okruglog stola.

Registraciju za sudjelovanje moguće je izvršiti do četvrtka 16. veljače, putem sljedećeg linka: https://goo.gl/forms/t05VA9msMFpho1cL2, a osobama čije se sudjelovanje prihvati  biti će uručene potvrde o sudjelovanju.

Predviđeno trajanje Okruglog stola je 10:30-16:00 h.

Okrugli stol_program.pdf