Otvorena ispostava Pravno ekonomske klinike u Županji

Trgovačko pravo

U četvrtak, 10. prosinca 2015. godine, sa radom je počela ispostava Pravno ekonomske klinike UNIOS u Županji. Uspostavljanje ispostave Pravno ekonomske klinike uslijedilo je kao rezultat predstavljanja Pravno ekonomske klinike u Županji 11. svibnja 2015. godine. Tada su Pravno ekonomsku kliniku, njezine ciljeve i planove te mogućnost djelovanja Klinike na županjskom području predstavile profesorice Julija Perić (doc.dr.sc.) i Anamarija Delić (doc.dr.sc.) s Ekonomskog fakulteta u Osijeku, te Dubravka Akšamović (doc.dr.sc.) i Lidija Šimunović (mag.iur.) s Pravnog fakulteta u Osijeku.

Nakon navedenog predstavljanja u svibnju, u četvrtak je ispostava Pravno ekonomske klinike zvanično počela sa radom. Projekt na županjskom području provodit će se u suradnji sa Savjetom mladih Grada Županje, a Klinika će biti otvorena utorkom i četvrtkom od 10 do 12 sati. Grad Županja ustupio je prostor u Gradskoj vijećnici, a Savjet mladih prikupljat će slučajeve koje će zatim rješavati studenti. Cilj je projekta pružiti besplatne stručne savjetodavne usluge malim i srednjim poduzećima iz Županje i okolice, sinergijom znanja studenata Pravnog i Ekonomskog fakulteta u Osijeku, uz mentorstvo profesora, osječkih sudaca i odvjetnika, ali i uz potporu županjskih sudaca, odvjetnika i javnih bilježnika koji će se pridružiti projektu. U otvaranju ispostave  Županji učestvovali su predsjednik općinskog suda u Županji sudac Goran Miličević, predsjednik Savjeta mladih grada Županje Petar Buljević, asistentica sa Pravnog fakulteta u Osijeku Lidija Šimunović te studentice Ana Musa (EFOS) i Martina Mišković (PRAVOS).

Pravno ekonomska klinika je interdisciplinarni projekt Pravnog fakulteta u Osijeku i Ekonomskog fakulteta u Osijeku putem kojeg studenti ovih dvaju Fakulteta pružaju besplatne savjetodavne stručne usluge u prvom redu osječkim malim i srednjim poduzećima uz mentorstvo profesora, odvjetnika, sudaca te stručnjaka iz prakse. Pravno ekonomska klinika nastala je na inicijativu Katedre za trgovačko pravo Pravnog fakulteta u Osijeku i UNESCO Katedre za poduzetništvo Ekonomskog fakulteta u Osijeku. Projekt Klinike nastao je uz potporu poduzetničkog inkubatora BIOS, Centra za poduzetništvo Osijek, osječkih odvjetnika i odvjetničke komore u Osijeku, osječkih sudaca te Hrvatske udruge poslodavaca, a u akademskoj godini 2015./2016. u rad Pravno ekonomske klinike uključit će se i Javnobilježnička komora.

Glas Slavonije - otvorena ispostava Pravno ekonomske klinike