VIS MOOT NATJECANJE

Trgovačko pravo

ŠTO JE VIS MOOT COURT?

Vis moot court je najveće međunarodno natjecanje studenata na engleskom jeziku iz ugovora o međunarodnoj prodaji robe radi čijeg se razrješenja simulira međunarodna trgovačka arbitraža. Problem se objavljuje svake godine prvog petka u listopadu, a završno natjecanje u Beču održava se tjedan prije uskršnjih praznika u Beču.

Pravni fakultet Sveučilišta u Osijeku od akademske godine 2016/2017 JE prvi puta sudjelovao u ovom natjecanju.

Pripreme za natjecanje traju cca 6 mjeseci.

TKO SE MOŽE PRIJAVITI?

Svi studenti viših godina integriranog preddiplomskog i diplomskog studija prava Pravnog fakulteta sveučilišta u Osijeku (preporuka je minimalno 4. ili 5. godina studija). Osim njih, u natjecanju mogu sudjelovati i studenti specijalističkih i doktorskih studija po uvjetom da nemaju radnog iskustva.

POSEBAN UVJET: DOBRO POZNAVANJE ENGLESKOG JEZIKA

KAKO SE PRIJAVITI?

Tim našeg fakulteta okuplja se počekom svake akademske godine. Prijave za sudjelovanje u timu mogu se poslati do kraja rujna na e-mail lsimunov@pravos s naznakom VIS MOOT. U prijavnom e-mailu potrebno navesti ime i prezime studenta i godinu studija.

ODABIR KANDIDATA

Nakon zaprimljenih prijava, početkom listopada okupljaju se svi prijavljeni studenti na uvodnom sastanku gdje se dogovara daljnja strategija ovisno o broju prijavljenih kandidata.

Pripreme uključuju kontitnuiran rad u trajanju od nekoliko mjeseci. Studenti su dužni u tom razdoblju pripremiti dva pisana podneska (svaki od max. 35 stranica) te se pripremiti za usmene prezentacije u Beču. Osim toga, naš tim tradicionalno sudjeluje i na pre-mootu u Beogradu koji se održava dva tjedna prije završnog natjecanja u Beču.

STRATEGIJA RADA

Nakon objave slučaja u listopadu studenti se dijele u dvije radne skupine materijalnopravnu i procesnopravnu.

Za više informacija o VIS MOOT COURTU posjetite službenu stranicu: https://vismoot.pace.edu/

O aktivnostima našeg tima: https://www.facebook.com/StrossmayerVisMoot/?fref=ts