Jean Monnet katedre


Doktorski studij

Europska dimenzija obrazovanja kroz tri Jean Monnet katedre

Jean Monnet katedra za europsko radno pravo, europsko pravo jednakosti i europsko pravo ljudskih prava

Europska unija Fakultetu je dodijelila sredstva za financiranje Jean Monnet katedre za europsko radno pravo, europsko pravo jednakosti i europsko pravo ljudskih prava u razdoblju od 1. rujna 2013. do kolovoza 2016. godine. Raznovrsnim aktivnostima Katedra je nudila multidisciplinaran program cjeloživotnog obrazovanja za akademske građane, studente i praktičare.

Poseban je cilj ovoga progra- ma bilo poduprijeti akademski napredak i istraživačku izvrsnost članova Jean Monnet katedre, kao i nastavnog osoblja Sveučilišta i regije u području EU radnog prava, prava jednakosti i prava ljudskih prava.

Za doktorande su se jedanput na godinu tijekom triju godina provedbe projekta izvodili kole- giji: The free movement of workers and European individual labour law / Sloboda kretanja radnika i europsko individualno radno pravo, EU equality law / Pravo jednakosti EU te Advanced seminar in EU equality law / Napredni seminar iz EU prava jednakost (prof. dr. sc. M. Vinković).

Web stranica katedre: http://jeanmonnet.pravos.hr/ 

Jean Monnet katedra za procesno pravo EU

Predložene projektne aktivnosti druge Jean Monnet katedre za procesno pravo EU imale su za cilj unaprjeđivanje postojećih i uvođenje potpuno novih EU predmeta u kurikul Fakulteta, ali isto tako i organiziranje niza radionica za suce, odvjetnike i državne odvjetnike, studente drugih fakulte- ta (koji nisu pravnici) te sve zainteresirane građane.

Za doktorande se jedanput na godinu tijekom tri godine provedbe projekta izvodio kolegij International family law at European courts / Međunarodno obiteljsko pravo pred europskim sudovima (izv. prof. dr. sc. M. Župan).

Web stranica katedre: http://jeanmonnet-eupl.pravos.hr/  

Jean Monnet katedra za prekogranično  kretanje djeteta  u EU

Glavni je cilj Jean Monnet katedre za prekogranično  kretanje djeteta  u EU pružanje kvalitet- ne nastave i obrazovanja u širokom rasponu tema koje se vežu uz prekogranično kretanje djeteta u EU-u.

Paralelno s nastavom i izvannastavnim aktivnostima provode se znanstvena istraživanja na projektom definiranim područjima. Rezultati projekta bit će stoga utemeljeni kako na doktrini, tako i praktičnim problemima i praksi. Monografija kojom će rezultirati projekt osigurat će bazu za daljnju obuku kako studenata tako i stručne javnosti te će služiti kao potvrda znanstvene kompetitivnosti našeg Sveučilišta.

Za doktorande se jedanput na godinu tijekom triju godina provedbe projekta izvode kolegiji Child in cross-border civil procedure / Dijete u prekograničnom građanskom postupku te Per- sonal status and identity in cross-border movemen / Implikacije prekograničnog kretanja na osobni status i identitet (Župan) te Access to justice for children / Pristup pravosuđu za djecu (Poretti).

Web stranica katedre: https://www.pravos.unios.hr/pravo-arhiva/chair-euchild