Pravna i politička misao kroz povijest

Pravno-povijesne znanosti

U okviru predmeta Pravna i politička misao kroz povijest, studenti bi stjecali specifična znanja o pojedinim autorima iz konkretnih povijesnih razdoblja koji su svojim djelima zacrtali osnovne postavke pravne i političke misli. Predmet Pravna i politička misao kroz povijest ima prilično dodirnih točaka s predmetima Opća povijest prava i države, Rimsko pravo i Teorija prava i države koje su studenti slušali na dodiplomskom studiju prava. Doprinos predmeta Pravna i politička misao kroz povijest leži prije svega u produbljivanju znanja o pojedinim autorima i pravnim problemima koje su oni obrađivali i stjecanju uvida u osnove pojedinih pravih teorija koje su ostavile traga do današnjih dana.

Nastava iz predmeta Pravna i politička misao kroz povijest provodi se održavanjem predavanja u ukupnom broju od 20 sati. Radi produbljivanja znanja iz pojedinih tema u okviru predmeta polaznici predmeta dužni su napisati samostalni istraživački rad na temu određenu prema izboru polaznika. Sadržaj istraživačkog rada predmet je provjere znanja polaznika na usmenom dijelu ispita.

Znanje studenata provodi se održavanjem usmenog dijela ispita.