Pravna i politička misao srednjeg vijeka i renesanse

Pravno-povijesne znanosti

U okviru predmeta Pravna i politička misao kroz povijest, studenti bi stjecali specifična znanja o pojedinim autorima iz konkretnih povijesnih razdoblja koji su svojim djelima zacrtali osnovne postavke pravne i političke misli. Predmet Pravna i politička misao kroz povijest ima prilično dodirnih točaka s predmetima Opća povijest prava i države, Rimsko pravo i Teorija prava i države koje su studenti slušali na dodiplomskom studiju prava. Doprinos predmeta Pravna i politička misao kroz povijest leži prije svega u produbljivanju znanja o pojedinim autorima i pravnim problemima koje su oni obrađivali i stjecanju uvida u osnove pojedinih pravih teorija koje su ostavile traga do današnjih dana.

Ispit iz predmeta Pravna i poltička misao srednjeg vijeka i renesanse provodi se usmenim odgovaranjem.