Enciklopedije


Knjižnica

 

Encyclopedia of International Economic Law - pretplata, pristup putem IP adrese   
Enciklopedija je definitivno referentno djelo o međunarodnom ekonomskom pravu. Ovaj sveobuhvatni resurs pomaže u redefiniranju polja predstavljanjem međunarodnog ekonomskog prava u najširem kontekstu u stvarnom svijetu.

Encyclopedia of Private International Law - pretplata, pristup putem IP adrese

Uloga i karakter privatnog međunarodnog prava strahovito se promijenio tijekom proteklih desetljeća. Uz stalni porast globalne i regionalne međusobne povezanosti, praktično je značenje discipline naraslo. Jednako tako, porastao je i broj zakonodavnih aktivnosti na nacionalnoj, međunarodnoj i, najvažnije, europskoj razini. S vrsnim uredničkim timom, 500 jedinica sadržaja i autorstva od gotovo 200 najistaknutijih znanstvenika na svijetu, Enciklopedija međunarodnoga međunarodnog prava je konačan referentni rad u području. 57 različitih zemalja predstavljaju autori koji su rasvijetlili trenutno stanje privatnog međunarodnog prava diljem svijeta, pružajući jedinstven uvid u disciplinu i na koji način utječe globalizacija i povećana regionalna integracija.

MaxPlanck Encyclopedia of Public International Law - pretplata, pristup putem IP adrese

The Max Planck Encyclopedia of Public International Law (MPEPIL) je sveobuhvatan online resurs koji sadrži recenzirane članke o svakom aspektu javnog međunarodnog prava. Pisano i uređeno od strane neusporedivog tima od preko 800 znanstvenika i praktičara, objavljeno u partnerstvu s Fondacijom Max Planck za međunarodni mir i vladavinu zakona i ažurirano tijekom cijele godine, ovo je glavno referentno djelo, koje sadrži preko 1700 članaka,i bitno je za svakoga tko istražuje ili poučava međunarodno pravo.

Hrvatska Enciklopedija

Hrvatska enciklopedija, nova velika opća enciklopedija Leksikografskog zavoda, njegovo je temeljno izdanje i jedan od središnjih, trajnih programa nacionalne kulture. Započeta 1999, peti je takav pothvat na hrvatskome jeziku, nakon Hrvatske encikopedije M. Ujevića, Enciklopedije Leksikografskog zavoda i dvaju izdanja Opće enciklopedije, koje nasljeduje u leksikografskoj pouzdanosti i temeljnom iskustvu, osvježen i proširen nesputano obrađenim sadržajima hrvatske nacionalne baštine i suvremenosti.

Encyclopaedia Britannica

Encyclopaedia Britannica je sveobuhvatna enciklopedija nastala na engleskom jeziku. Njeno prvo izdanje izlazilo je u periodu od 1768. do 1771. i imalo je 3 knjige. Najnovije peto izdanje ove enciklopedije izdano je 1985. i sadrži 32 knjige, a također postoji i na CD-ROM-ovima,ali i online.

Tko je tko u hrvatskoj znanosti

Pred Vama je projekt Tko je tko u hrvatskoj znanosti koji predstavlja pokušaj da se na jednom mjestu objedine podaci o hrvatskim znanstvenicima. Ovaj i-projekt Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa nastoji promovirati hrvatske znanstvenike u zemlji i inozemstvu, te poboljšati komunikaciju i razmjenu informacija među znanstvenicima.

Proleksis enciklopedija

Proleksis enciklopedija je klasična, urednički nadzirana enciklopedija, ali po mogućnostima novih komunikacija, ona je i moderna elektronička enciklopedija, otvorena za vanjsku suradnju. Naša je želja da se Proleksis enciklopedija razvija ne samo zalaganjem urednika, nego i suradnjom njenih korisnika, te da postane jedan od prvih portala slobodnog pristupa na kojem će korisnici i uz vlastitu suradničku pomoć naći osnovne, a u perspektivi i sve razgranatije informacije o cjelini znanja i iskustva koje donose klasične i moderne enciklopedije.

Stanford Encyclopedia of Philosophy

 

Od svog osnutka,Stanford Encyclopedia of Philosophy je dizajnirana tako da se svaki novi unos održava i ažurira od strane stručnjaka ili skupine stručnjaka u polju. Sve unose i materijalna ažuriranja provjeravaju članovi istaknutog uredništva prije nego budu objavljeni. Slijedom toga, naš dinamični referentni rad održava akademske standarde, a ujedno razvija i prilagođava kako bi bio u toku s novim istraživanjima.