Pratite najnovije obavijesti vezane za Knjižnicu i usluge koje nudi.

Obavijest o korištenju kolektivnog godišnjeg odmora

Datum objave: 20.07.2022.

POŠTOVANI KORISNICI,

OBAVJEŠTAVAMO VAS DA ĆE KNJIŽNICA BITI ZATVORENA ZBOG KORIŠTENJA KOLEKTIVNOG GODIŠNJEG ODMORA OD 25. SRPNJA DO 26. KOLOVOZA 2022. GODINE.

ZAPOČINJEMO S RADOM 29. KOLOVOZA 2022. GODINE PO UOBIČAJENOM RADNOM VREMENU.

ŽELIMO SVIMA LIJEPE I UGODNE LJETNE PRAZNIKE!

Dan planeta Zemlje

Datum objave: 21.04.2022.

Sutra je međunarodni Dan planeta Zemlje, koji se službeno obilježava od 1992. godine kada je tijekom Konferencije UN-a o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru,  na kojoj je sudjelovao velik broj predstavnika vlada i nevladinih Udruga, usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja. Na prijedlog bolivijske vlade 2009. Opća je skupština UN-a 22. travnja proglasila međunarodnim Danom planeta Zemlje kako bi se ojačala svijest ljudi o prirodnom okolišu. U Hrvatskoj se Dan planeta Zemlje organizirano obilježava od 1990. godine, uz znatan angažman udruga za zaštitu okoliša i prirode.

Zelena pravna klinika i Europski dokumentacijski centar pri Knjižnici pripremili  su  prigodnu izložbu u predvorju glavne zgrade Fakulteta, Radićeva 13. Pozivamo sve zainteresirane da pogledaju izložbu koja će  trajati do 29. travnja 2022. godine. Svatko od nas jednako je odgovoran za spas Zemlje.

Želimo da ova izložba bude poticaj svima da svojim osobnim angažmanom pridonesu i potaknu druge u svojoj sredini o važnosti prirodnog okoliša koji je zbog porasta globalnog onečišćenja u opasnosti za sve nas…

UKIDANJE MJERA

Datum objave: 08.04.2022.

Dragi korisnici,

Sukladno preporukama Nacionalnog stožera civilne zaštite od 9. travnja 2022. ukidaju se sve dosadašnje epidemiološke mjere vezane za posudbu knjižnične  građe i boravak u Knjižnici. S obzirom da je COVID još uvijek prisutan molimo Vas da se ponašate i dalje odgovorno kako bi zaštitili naše i Vaše zdravlje.

Nove informacije pratite putem mrežnih stranica Knjižnice i Fakulteta.

Dostupni e-izvori

Datum objave: 03.04.2020.

Dragi studenti i studentice,

želimo Vam skrenuti pažnju na e-izvore kojima možete pristupiti od kuće putem Portala elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu - http://baze.nsk.hr/

Pristupiti možete preko Proxy servera sa svojim elektroničkim identitetom.

Za pomoć izdvojili smo Vam s mrežnih stranica Knjižnice:

Pomoć i upute za pretraživanje dodtupnih izvora informacija

Kratki video priručnik

U vrijeme pandemije puno izdavača otvara pristup svojim bazama, tako da pratite i novosti na portalu - http://baze.nsk.hr/category/novosti/

Također Project Muse je otvorio pristup na određene knjige i časopise. Sve što je dostupno na njihovim stranicama možete pronaći ovdje - https://muse.jhu.edu/search?action=browse&limit=subscription:y&min=1&max=10&t=access_facet

Ne zaboravite i na druge izvore u otvorenom pristupu, kao što su portal Hrčak i Google Scholar.

U Repozitoriju na mrežnim stranicama Knjižnice (nacionalnom i institucionalom-pristup elektroničkim identitetom) možete pronaći diplomske i završne radove, koji Vam mogu poslužiti kao pomoć prilikom izrade seminarskih radova s kojima isto postupate što se tiče citiranja kao i s drugim autorskim dijelima.

Neke od baza s cjelovitim tekstovima na Portalu:

Cambridge Journals

Springer – e-udžbenici

Cambridge University Press: e-udžbenici

HeinOnline

JSTOR

Oxford Journals

Springer Journals

Taylor & Francis Subject Collections

Wiley Online Library

Pristup časopisima i bazama izvan ustanove

Datum objave: 24.11.2016.

Poštovani,

na ovim stranicama (http://www.pravos.unios.hr/pravo-arhiva/knjiznica/pristup-izvan-ustanove) nalaze se linkovi baza i časopisa kojima možete pristupiti izvan ustanove Pravnog fakultet Osijek putem Vašeg elektroničkog identiteta (AAI@Edu.hr).

Stranici također možete pristupiti prateći:  Knjižnica > Digitalni izvori > Pristup izvan ustanove

Individualne edukacije

Datum objave: 03.10.2016.

četvrtkom od 13:00 - 15:00 sati

Od ove godine Knjižnica nudi zainteresiranim studentima mogućnost individualne edukacije o pretraživanju dostupnih informacijskih izvora (pretraživanje kataloga, baza podataka i drugih e-izvora) svaki četvrtak u tjednu u vremenu od 13:00 - 15:00 sati.

Studenti će imati mogućnost na praktičnim primjerima naučiti tehnike pretraživanja i bliže upoznati sa izvorima koje im knjižnica nudi.

Prijaviti se možete putem e-maila knjižnica@pravos.hr putem kojeg će te dobiti povratnu informaciju o dostupnom terminu.