Socijalna pravednost u socijalnom radu

Katedra pravno-teorijskih znanosti

Obvezni kolegij na 1. godini diplomskog studija Socijalni rad

CILJEVI PREDMETA

Predmet se uvodno bavi idejom društvene i ekonomske pravednosti u socijalnom radu. Društvena i ekonomska nepravda promatra se u kontekstu diskriminacije ljudi temeljem rasne i etičke pripadnosti, spola, seksualne orijentacije, religijskoj pripadnosti i dr. Socijalna pravednost povezuje se sa suvremenim pojmom ljudskih prava kreirajući efikasnu strategiju za njezino postizanje. (dio kod izv. prof. dr. sc. Berdice)

OČEKIVANI ISHODI UČENJA

Nakon završenog učenja student će moći:

1. Objasniti ulogu ideje društvene i ekonomske pravednosti u socijalnom radu (dio kod izv. prof. dr. sc. Berdice)

NASTAVA I OBVEZE STUDENATA

Obavještavamo SVE studente (redovne i izvanredne) da će se prvi dio predavanja (kod izv. prof. dr. sc. Josipa Berdice) u ak. god. 2021./2022. održavati on-line preko platforme Zoom (link za pristupanje postavljen je ovdje). Predviđena su tri termina turnusnih predavanja: 15., 16. i (po potrebi) 17. studenoga u vremenu od 16,15 do 20,00 sati. Molimo studente koji se uključuju na Zoom da obvezno imaju upaljenu kameru i mikrofon (stišan na najtiše).

Svi redovni studenti dužni su redovito pohađati predavanja (minimalno 70 % nazočnosti na predavanjima). Studenti bez upaljene kamere vodit će se u evidenciji pohađanja predavanja kao nenazočni.

Članovi Katedre uključeni u izvođenje nastave iz kolegija

PREDAVANJA

KONZULTACIJE

Opis kolegija i ispitna literatura