PRAVOS postao članicom Europske udruge pravnih fakulteta (ELFA)

Pravni fakultet Osijek postao je punopravnom članicom Europske udruge pravnih fakulteta The European Law Faculties Association (ELFA)

Europska udruga pravnih fakulteta (The European Law Faculties Association - ELFA) osnovana je 1995. godine u Luvenu u Belgiji, u svrhu povećanja kvalitete pravnog obrazovanja u Europi. Danas ELFA broji preko dvije stotine članica, uglednih pravnih fakulteta iz zemalja EU i izvan nje te djeluje kao međunarodni forum za rasprave o pravnom obrazovanju.

Osnovni ciljevi udruge su koordinacija procesom reforme obrazovanja pravnika u Europi, uvođenje novih tema u nastavne sadržaje na pravnim fakultetima te promocija suradnje između europskih sveučilišta i predstavljanje pravnih fakulteta u evropskim institucijama, nacionalnim obrazovnim institucijama i strukovnim udruženima.