Obavijesti - međunarodna suradnja

Pratite najnovije obavijesti o međunarodnoj suradnji, mogućnostima mobilnosti i stipendiranja!

Save

POTPISAN BILATERALNI SPORAZUM S PRAVNIM FAKULTETOM SVEUČILIŠTA U MIŠKOLCU, MAĐARSKA

Datum objave: 27.10.2022.

Pravni fakultet Osijek potpisao je bilateralni sporazum o akademskoj suradnji s Pravnim fakultetom Sveučilišta u Miškolcu.

Potpisanim sporazumom osnažena je akademska suradnja u području zajedničkih znanstvenih i istraživačkih aktivnosti, znanstvenih projekata te diseminacije rezultata istraživanja u nacionalnim i međunarodnim okvirima.

Otvoreni natječaji za DAAD stipendije za studiranje i istraživanje u Njemačkoj

Datum objave: 21.10.2022.

Jeste li zainteresirani za studiranje ili istraživanje u Njemačkoj? Njemačka služba za akademsku razmjenu (Deutscher Akademischer Austauschdienst ili skraćeno DAAD) i ove godine nudi stipendije za studiranje, doktorat ili istraživanje u Njemačkoj.

STUDIJSKE STIPENDIJE:

STIPENDIJE ZA ZNANSTVENO ISTRAŽIVANJE & BILATERALNA RAZMENJA:

DAAD tim Hrvatska organizira i online info sesiju 26. listopada 2022., u 18 sati.

Prijavite se za online sesiju popunjavanjem sljedećeg formulara: https://forms.gle/GZ4wc8t2M2szVQxQ9

Više informacija možete pronaći u bazi stipendija te na web stranici veleposlanstva.

POTPISAN BILATERALNI SPORAZUM S PRAVNIM FAKULTETOM UNIVERZITETA U SARAJEVU

Datum objave: 20.10.2022.

Pravni fakultet Osijek potpisao je bilateralni sporazum o akademskoj suradnji s Pravnim fakultetom Univerziteta u Sarejevu.

Potpisanim sporazumom osnažena je akademska suradnja u području zajedničkih znanstvenih i istraživačkih aktivnosti te diseminacije rezultata istraživanja u nacionalnim i međunarodnim okvirima.

POTPISAN NOVI SPORAZUM U OKVIRU ERASMUS+ SURADNJE SA SVEUČILIŠTEM „1 Decembrie 1918“ ALBA IULIA

Datum objave: 07.04.2022.

Pravni fakultet Osijek sklopio je, u okviru Erasmus+ programa, ugovor sa Sveučilištem „1 Decembrie 1918“ Alba Iulia iz Rumunjske (predmet pravo i socijalni rad). Temeljem ugovora studenti se mogu prijaviti za studijski boravak, a nastavno i nenastavno osoblje za održavanje nastave, odnosno stručno usavršavanje u okviru financiranja iz Erasmus+ programa.

OBJAVLJEN NATJEČAJ ZA MOBILNOSTI IZVAN CEEPUS MREŽA (FREEMOVER MOBILNOSTI)

Datum objave: 03.11.2021.

U ljetnom semestru ak. god. 2021./2022.

CEEPUS Logo

Freemover natječaj predstavlja sjajnu mogućnost za ostvarivanje mobilnosti na ustanovu s kojom matična ustanova nema prethodno potpisani ugovor o suradnji, drugim riječima, na bilo visoko učilište u nekoj od zemalja koje sudjeluju u CEEPUS-u (Albanija, Austrija, Bugarska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Češka, Hrvatska, Mađarska, Makedonija, Poljska, Rumunjska, Slovačka, Slovenija i Srbija, Kosovo, Moldavija).

CEEPUS studentska mobilnost ne mora biti semestralna već može biti i kratka - svega mjesec dana, no nužno je da predstavlja  smislenu cjelinu (rad u laboratoriju, trening, terenska nastava, pisanje završnog rada).

Rok za prijavu 30. studenog 2021.

Više infomacija o natječaju i prijava: https://www.mobilnost.hr/hr/sadrzaj/programi/ceepus/kako-sudjelovati-u-ceepus-u/mobilnost-izvan-ceepus-mreza/

ERASMUS+ GOSTUJUĆA PREDAVANJA PROF. PERES

Datum objave: 25.10.2021.

Pravni fakultet Osijek bio je domaćin Erasmus+ gostujućoj profesorici Zsuzsanna Peres s Katedre za povijest države i prava Fakulteta javnog upravljanja i međunarodnih studija Državnog sveučilišta javnih službi u Budimpešti, Mađarska.

U tjednu od 18. do 22. listopada 2021, profesorica Peres je održala nekoliko predavanja za naše studente:

1. Legal and Political relations between Croatia and Hungary from 1102 to 1918
  2. The research of fideicomiss in the archives in Vienna and Spain
  3. The Hungarian legal history - common sources
  4. Marriage and marriage property rights of Hungarian noble women during the 16th and 17th centuries.

Gost predavač na Pravnom fakultetu

Datum objave: 25.10.2021.

Prošli tjedan je na Pravnom fakultetu održao predavanje voditelj Ureda za međunarodne odnose i viši predavač na Katedri za Međunarodnu ekonomiju gospodin Saidqosim Mukhtorov.

Studenti su imali priliku poslušati kako je organizirana nastava na fakultetima u Tadžikistanu i općenito o obrazovnom sustavu u ovoj državi u srednjoj Aziji.

Razlog posjeta gospodina Mukhtova je ujedno bio i potpisivanje Međuinstitucionalnog sporazuma između naših institucija radi provedbe studentske i (ne)nastavne razmjene naših studenata i osoblja.

STRUČNA PRAKSA u Međunarodnoj školi za hotelijerstvo i gastronomiju (IHMGS) u Španjolskoj

Datum objave: 07.10.2021.

Međunarodna škola za hotelijerstvo i gastronomiju (IHMGS) u Španjolskoj nudi studentima mogućnost obavljanja stručne prakse tijekom cijele godine (besplatan smještaj i prehrana te stipendija).

Stručnu praksu je moguće obavljati i u okviru Erasmus+ programa.

Više informacija možete pronaći na: https://www.animafestexperience.net/internshipsabroad/en/ ili kontaktirajte Erasmus+ koordinatoricu doc. dr. sc. Lidiju Šimunović (lsimunov@pravos.hr).

Potpisan bilateralni sporazum sa Sveučilištem Center Christus – Unichristus

Datum objave: 07.10.2021.

Pravni fakultet Osijek potpisao je bilateralni sporazum o akademskoj suradnji sa Sveučilištem Center Christus – Unichristus (Fortaleza, Brazil).

Potpisanim sporazumom osnažena je akademska suradnja u području zajedničkih znanstvenih i  istraživačkih aktivnosti te diseminacije rezultata istraživanja u nacionalnim i međunarodnim okvirima.

POTPISAN NOVI SPORAZUM U OKVIRU ERASMUS+ SURADNJE SA SVEUČILIŠTEM GIUSTINO FORTUNATO IZ ITALIJE

Datum objave: 08.06.2021.

Pravni fakultet Osijek sklopio je, u okviru Erasmus+ programa, ugovor sa Sveučilište Giustino Fortunato iz Benevento, Italija (predmet pravo). Temeljem ugovora studenti se mogu prijaviti za studijski boravak, a nastavno i nenastavno osoblje za održavanje nastave, odnosno stručno usavršavanje u okviru financiranja iz Erasmus+ programa.