Podizanje svijesti o potencijalu digitalizacije za visoko obrazovanje

Poziv za sudjelovanje

Agencija za mobilnost i programe EU u sklopu Erasmus + programa Ključna aktivnost 2 – Suradnja za inovacije i razmjena dobre prakse odobrila je financiranje dvogodišnjeg projekta "Time to Become Digital in Law (DIGinLaw)".

Koordinator projekta je Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku Pravni fakultet Osijek, a partneri su The University Court of the University of Aberdeen (Ujedinjeno Kraljevstvo), Universita degli Studi di Milano (Italija) i Sveučilište u Zagrebu Sveučilišni računski centar - SRCE (Hrvatska).

Trajanje projekta je od 1. travnja 2021. do 31. ožujka 2023. godine.

Projekt DIGinLaw vodi konzorcij visokoškolskih institucija svjesnih koliko snažno digitalizacija utječe na društvo, znanost i prijenos znanja. Koristeći prednosti modernih tehnologija, DIGinLaw podiže svijest o digitalnim zahtjevima u visokom obrazovanju u području pravu i potiče stvaranje digitalne pismenosti i digitalnih kompetencija potrebnih na tržištu rada, što doprinosi slobodnoj migraciji visokoobrazovanih radnika te stvaranju otvorenog i uključivog društva pravnog znanja i otvorenog pristupa znanosti koja se bavi učincima digitalizacije na pravo i pravno obrazovanje.

Projektni partneri žele predstaviti dosadašnje rezultate Projekta te otvoriti raspravu sa dionicima obrazovanja (na svim razinama) kao i javnim i nevladinim sektorom te potencijalnim poslodavcima o mogućnostima i potencijalu korištenja digitalne tehnologije u VO, obrazovanju odraslih (cjeloživotnom obrazovanju), odnosno formalnom i neformalnom obrazovanju.

Pozivamo Vas da nam se pridružite 30. studenog 2022. godine s početkom u 10,30 sati na Pravnom Fakultetu Osijek (S. Radića 13, Osijek), Vijećnica (1. kat) te s ostalim sudionicima podijelite svoja iskustva korištenja digitalnih tehnologija u obrazovanju, razvoja digitalnih kompetencija nastavnika i ostalih povezanih pitanja.

Za sudjelovanje na događaju nema kotizacije, ali je registracija sudionika obavezna. Molimo registrirati se popunjavanjem PRIJAVNOG OBRASCA najkasnije do 16.11.2022. godine.

Za sve upite stojimo na raspolaganju putem e-maila: diginlaw@pravos.hr

PROGRAM DOGAĐAJA.pdf