EUFam's II Vijesti

ZAVRŠNA ONLINE KONFERENCIJA U OKVIRU PROJEKTA EUFAMS II

Datum objave: 16.11.2020.

Održana 30. listopada 2020. u organizaciji Sveučilišta u Heidelbergu

Na Završnoj konferenciji projekta EUFams II, održanoj u organizaciji Sveučilišta u Heidelbergu, prezentirani su glavni rezultati projekta EUFams II i otvorena je rasprava o budućnosti europskog privatnog obiteljskog i nasljednog prava.

Prof. dr. sc. Mirela Župan, voditeljica istraživačkog tima Pravnog fakulteta Osijek, u programu Konferencije sudionicima je izložila temu sudačkog treninga u obiteljskim i nasljednim stvarima (Judicial Training in European Family and Succession Law).

Rezultati istraživanja profesorica Mirele Župan, Ivane Kunda (Pravni fakultet Rijeka) i Paule Poretti uskoro će biti objavljeni u monografiji u izdanju Sveučilišta u Heidelbergu (Heidelberg University Press edition).

ZAVRŠNA KONFERENCIJA EUFAMS II

Datum objave: 06.10.2020.

Online završna konferencija, 30. listopada 2020.

Završna konferencija u okviru projekta EUFams II održat će se online 30. listopada 2020.

Konferencija će biti otvorena za javnost i bez potrebe prethodne registracije sudjelovanja. Podaci za pristup biti će objavljeni neposredno prije njezinog održavanja.

Na Završnoj konferenciji prezentirat će se glavni rezultati projekta EUFams II i otvoriti rasprava o budućnosti europskog privatnog obiteljskog i nasljednog prava.

U okviru programa, izlaganje na temu Judicial Training in European Family and Succession Law održat će i voditelja istraživačkog tima Pravnog fakulteta Osijek, prof.dr.sc. Mirela Župan.

EUFams II Online Final Conference (Flyer).pdf

EUFam's II Nacionalni seminar

Datum objave: 05.03.2019.

Pravni fakultet Osijek, 7. i 8. ožujka 2019. godine

Dana 7. i 8. ožujka 2019. godine, na Pravnom fakultetu Osijek, u okviru projekta Jednostavniji život prekograničnih obitelji: ka zajedničkom europskom standardu (EUFam's II), održat će  nacionalni seminar.

Na seminaru će sudjelovati pozvani suci, praktičari te znanstvenici. Svrha seminara je, kroz raspravu o otvorenim pitanjima iz prakse, razmijeniti iskustva i identificirati poteškoće u primjeni europskih uredbi iz područja obiteljskog i nasljednog prava.

Na seminaru će sudjelovati i pozvani govornici:

• Renata Šantek, Vrhovni sud Republike Hrvatske
  • Mr.sc. Josip Salapić, Ministarstvo pravosuđa
  • Tijana Kokić, Općinski građanski sud u Zagrebu
  • Nela Bodrožić Selak, Centar za posebno skrbništvo
  • Prof.dr.sc. Vesna Lazić, Asser Institute, Nizozemska
  • Prof.dr.sc. Sergiu Popovici, West University of Timisoara, Rumunjska
  • Izv. prof.dr.sc. Ivana Kunda, Sveučilište u Rijeci
  • Izv.prof.dr.sc. Ines Medić, Sveučilište u Splitu

Program Seminara dostupan je na poveznici:

EUFam's II program.pdf