STRUČNI PRIJEDIPLOMSKI STUDIJ UPRAVNI STUDIJ

u akademskoj 2023./2024. godini

Pristupnici koji su završili četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje prije 2010. godine odnosno prije uvođenja  državne mature nisu obvezni položiti ispite državne mature u svrhu upisa na visoka učilišta. Za upis na Pravni fakultet Osijek se natječu ocjenama koje su stekli tijekom srednjoškolskog obrazovanja – upisuju prvu godinu studija kao izvanredni studenti na temelju razredbenog postupka.

Tekst natječaja s upisnim kvotama i obavijestima možete preuzeti na poveznici:

• Stručni prijediplomski studij Upravni studij
  • trajanje studija: 3 godine
  • stručni naziv: prvostupnik / prvostupnica javne uprave
  • kvota: 10 mjesta

PRIJAVE ZA RAZREDBENI POSTUPAK

Pristupnici prijave za razredbeni postupak predaju osobno u Ured za studente i studije, Cara Hadrijana 8a, od 09,00 do 12,00 sati ili poštom na adresu:

Pravni fakultet Osijek
s naznakom: “Ured za studente i studije – prijava”.
Stjepana Radića 13
31000 Osijek

Prijave se zaprimaju:

• od 3. do 7. srpnja 2023. godine (u ljetnom upisnom roku)
  • od 4. do 8. rujna 2023. godine (u jesenskom upisnom roku)

Obrazac prijave možete preuzeti OVDJE

PRIJAVI ZA RAZREDBENI POSTUPAK pristupnici su obvezni priložiti sljedeću dokumentaciju:

1. DOMOVNICA (izvornik ili ovjerena preslika) Priznaje se e-Domovnica generirana iz sustava e-Građani
  2. IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE ROĐENIH. Priznaje se e-Izvadak iz MR generiran iz sustava e-Građani
  3. SVJEDODŽBA O ZAVRŠNOM ISPITU SREDNJE ŠKOLE i SVJEDODŽBE SVIH RAZREDA SREDNJE ŠKOLE (izvornik ili ovjerena preslika – svjedodžbe se mogu ovjeriti u srednjoj školi)

Završne svjedodžbe koje nisu izdane u Republici Hrvatskoj moraju proći postupak priznavanja. Postupak priznavanja inozemne školske kvalifikacije o završenom srednjem obrazovanju u općim, gimnazijskim i umjetničkim programima radi nastavka obrazovanja vodi Agencija za odgoj i obrazovanje, Donje Svetice 38, Zagreb (www.azoo.hr, tel. +385 (1) 278 5000). Postupak priznavanja inozemne školske kvalifikacije o završenom srednjem obrazovanju u strukovnim programima radi nastavka obrazovanja vodi Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Radnička cesta 37 b, Zagreb (www.asoo.hr, tel. +385 (1) 627 4666).

NAJAVA TERMINAUPISA NA PRVU GODINU STUDIJA

Rezultati RAZREDBENOG POSTUPKA (rang lista za upis) i raspored upisa bit će objavljeni na internetskoj stranici Pravnog fakulteta Osijek:

• 19. srpnja 2023. godine (za ljetni upisni rok)
  • 18. rujna 2023. godine (za jesenski upisni rok)

UPISI NA PRVU GODINU STUDIJA prema objavljenom rasporedu upisa provodit će se:

• 20. i 21. srpnja 2023. (u ljetnom upisnom roku)
  • 19. rujna 2023. (u jesenskom upisnom roku)

Napomena: Prijave za jesenski upisni rok primat će se samo za one studijske programe na kojima će ostati slobodnih mjesta nakon završetka upisa u ljetnom roku.

Detaljne obavijesti o upisu u I. godinu studija pristupnici mogu dobiti u Uredu za studente i studije na e-mail referada@pravos.hr