U sklopu međunarodnog Erasmus + projekta pod nazivom European support for children at risk of poverty – EU_SHINE i vodstvom doc. dr. sc. Dinka Caha, u ponedjeljak, 29. siječnja2024. godine putem platforme Zoom, održan je početni radni sastanak kojim je iniciran je početak Jean Monnet Modula. Uspješno pokretanje projekta okupilo je, uz voditeljicu projekta doc. dr. sc. Dinku Caha, članove projektnog tima: prof. dr. sc. Sanelu Bašić, prof. dr. sc. Olju Družić Ljubotina, Andreju Juričević Petričević, univ. spec. pol., izv. prof. dr. sc. Marijanu Kletečki Radović i Nikicu Torbicu, mag. educ. philol. croat. et. mag. educ. Hist te studenticu Barbaru Orešković.

Cilj sastanka bio je stvoriti zajedničko razumijevanje ciljeva i aktivnosti koje će se provoditi tijekom trajanja Erasmus + projekta te dogovoriti koordinaciju projektnih zadataka i način provođenja aktivnosti planiranih u okviru projekta. Sastanak je započeo kratkim predstavljanjem službene web stranica projekta te skice vizualnog identiteta projekta, a nakon čega je uslijedila zajednička analiza predviđenih aktivnosti koje će se provoditi tijekom trogodišnjeg ciklusa, dogovoren je način rada radnih timova, termini budućih virtualnih sastanaka, odabrana platforma na kojoj će članovi projektnog tima planirati i organizirati aktivnosti, te je preciziran termin realizacije prve projektne aktivnosti – ljetne škole u Osijeku (od 2.-6. rujna 2024. godine).

Čestitamo našem konzorciju na uspješnom pokretanju projekta i veselimo se trogodišnjoj implementaciji EU_SHINE-a!

Financirano sredstvima Europske unije. Izneseni stavovi i mišljenja su stavovi i mišljenja autora i ne moraju se podudarati sa stavovima i mišljenjima Europske unije ili Europske izvršne agencije za obrazovanje i kulturu (EACEA). Ni Europska unija ni EACEA ne mogu se smatrati odgovornima za njih.