Objavljen je natječaj za dodjelu godišnje nagrade Zaklade prof. dr. Marijan Hanžeković za 2023. godinu.

Na natječaj se mogu prijaviti teorijski, empirijski i _policy_ usmjereni članci u području ekonomike javnog sektora.

Nagrada se dodjeljuje u dvije kategorije:

-redovita nagrada, koja se sastoji od diplome, medalje i bruto iznosa od 6.500 € (48.974,25 kn)

-studentska nagrada, koja se sastoji od diplome i bruto iznosa od2.000 € (15.069,00 HRK).

Članci, na hrvatskom ili engleskom jeziku, predaju se pod zaporkom elektroničkim putem najkasnije do 1. lipnja 2023.

Informacije o Zakladi, uvjetima i kriterijima natječaja te online prijava na natječaj dostupni su na https://zaklada.ijf.hr/hr/.

Zaklada-Hanzekovic_natjecaj-2023

The Trust welcomes theoretical, empirical and policy-oriented articles in the field of public sector economics.

Prizes are awarded in two categories:

-one regular prize, which consists of a certificate, a medal and the sum of gross € 6,500 (48,974.25 HRK)

– one student prize, which consists of a certificate and the sum of gross € 2,000 (15,069.00 HRK).

Articles, in Croatian or English, must be submitted electronically [1] under a passcode by June 1, 2023 at the latest.

Information about the Trust, terms and criteria of the competition, as well as the online application, are available at zaklada.ijf.hr/en/.

Hanzekovic-Trust_competition-2023