Jeste li zainteresirani za studiranje ili istraživanje u Njemačkoj? Želite li naučiti njemački jezik? Njemačka služba za akademsku razmjenu (Deutscher Akademischer Austauschdienst ili skraćeno DAAD) i ove godine nudi stipendije za studiranje, doktorat ili istraživanje u Njemačkoj te za ljetne tečajeve.

U listopadu DAAD tim Hrvatska organizira tri info sesije s općim informacijama o studiranju, istraživanju u Njemačkoj te mogućnostima financiranja:

16.10.23. 17h | Doktorski studij i istraživanje u Njemačkoj (na engleskom jeziku) → Link za prijavu

• Želim doktorirati ili istraživati u Njemačkoj. Gdje mogu pronaći informacije o doktorskim programima, istraživačkim grupama i mogućnostima financiranja?
  • Koje istraživačk stipendije nudi DAAD?

16.10.23. 18h | Studiranje u Njemačkoj (na engleskom jeziku) → Link za prijavu

• Želim studirati u Njemačkoj. Gdje mogu pronaći informacije o sveučilištima, studijskim programima i mogućnostima financiranja?
  • Koje studijskestiipendije nudi DAAD?
  • Otvorena sesija pitanja i odgovora

16.10.23. 19h | Stipendije za ljetne škole njemačkoga jezika (na engleskom jeziku) → Link za prijavu

• Želim ići na ljetnu školu u Njemačkoj i učiti njemački. Gdje mogu pronaći informacije o različitim jezičnim i specijalističkim tečajevima ter mogućnostima financiranja?
  • Koju stipendiju za ljetne tečajeve nudi DAAD?
  • Otvorena sesija pitanja i odgovora

Više informacija o raznim mogućnostima stipendiranja možete pronaći na našim društvenim mrežama Instagram i Facebook i u DAAD bazi podataka

Ako imate bilo kakvih pitanja, možete me kontaktirati na (osijek.unios@daad-lektorat.de). Bilo bi nam drago da nam se pridružite.

S poštovanjem,

Mareike Korte za DAAD tim Hrvatska

+++

Sind Sie daran interessiert, in Deutschland zu studieren oder zu forschen? Möchten Sie gern Deutsch lernen? Der DAAD bietet auch dieses Jahr wieder Stipendien für Studien-, Promotions- oder Forschungsaufenthalte sowie Sommerschulen in Deutschland an.

Im Oktober veranstaltet das DAAD Team Kroatien drei Infosessions mit allgemeinen Informationen zum Studieren und Forschen in Deutschland sowie Finanzierungsmöglichkeiten:

16.10.2023 – 17 Uhr | Promovieren und Forschen in Deutschland (auf Englisch) → Link zur Anmeldung

• Ich möchte in Deutschland promovieren oder forschen, wo finde ich Informationen zu Promotionsprogrammen, Forschungsgruppen und Finanzierungsmöglichkeiten?
  • Welche Forschungsstipendien bietet der DAAD?
  • Offene Fragerunde

16.10.2023 – 18 Uhr | Studieren in Deutschland (auf Englisch)→ Link zur Anmeldung

• Ich möchte in Deutschland studieren, wo finde ich Informationen zu Universitäten, Studienprogrammen und Finanzierungsmöglichkeiten?
  • Welche Studienstipendien bietet der DAAD?

16.10.2023 – 19 Uhr | Hochschulsommerkurse (auf Englisch) → Link zur Anmeldung

• Ich möchte eine Sommerschule in Deutschland besuchen und Deutsch lernen, wo finde ich Informationen zu verschiedenen Sprach- und Fachkursen sowie Finanzierungsmöglichkeiten?
  • Welches Sommerschulstipendium bietet der DAAD?
  • Offene Fragerunde

Mehr Informationen zu den Stipendienprogrammen des DAAD finden Sie auf unseren Sozialen Medien Instagram und Facebook und in der DAAD-Stipendiendatenbank

Bei Fragen erreichen Sie mich unter (osijek.unios@daad-lektorat.de).

Wir freuen uns, wenn Sie sich dazuschalten.

Beste Grüße

Mareike Korte im Namen des DAAD Teams Kroatien