Već tradicionalno, 21. studenoga 2023. Katedra obiteljskog prava organizirala je projekciju filma obiteljskopravne tematike u kinu Uranija. Ove godine, na projekciji filma sudjelovali su studenti druge godine Sveučilišnog integriranog prijediplomskog i diplomskog studija Pravo, u sklopu kolegija Obiteljskog pravo te studenti druge godine Stručnog prijediplomskog studija Upravni studij, u sklopu kolegija Statusno pravo građana.

Studenti su imali priliku pogledati film „Kramer protiv Kramera“, dramu Roberta Bentona iz 1979. godine koja prikazuje kompleksnu problematiku razvoda braka. Inače, ovaj film nagrađen je 1979. godine Oscarom za najbolji film. Organizacijom filmskih projekcija, studenti imaju priliku iz druge perspektive kritički promišljati o temama koje obrađuju u sklopu kolegija Obiteljsko pravo i Statusno pravo građana.