U sklopu kolegija Obiteljsko nasilje na prvoj godini Sveučilišnog diplomskog studija Socijalni rad, dana 18. siječnja 2024. gostujuće predavanje o zaštiti žena od nasilja u obitelji održali su predstavnici Udruge žena Vukovar. Gostujuće predavanje održali su Mirjana Mizdrak Mišanović, bacc. act. soc., koordinatorica Udruge te Jovana Bačić Beljić, mag. psych., psihologinja zaposlena u Udruzi žena Vukovar.

Kroz iskustva iz prakse, studenti su na ovom predavanju upoznati s problemima vezanim uz zaštitu od nasilja nad ženama, pravima žrtava nasilja, najčešćim dobnim skupinama žena koje su pogođene obiteljskim nasiljem te načinima pružanja podrške. Samim time, ukazalo se i na važnost lokalne zajednice u borbi protiv nasilja u obitelji, osobito u odnosu na žene u kontekstu stvaranja mreže podrške.

Udruga žena Vukovar osnovana je 1998. godine.  Svrha Udruge je zaštita, promicanje i unaprjeđenje ljudskih prava i sloboda, ravnopravnopravnosti žena i muškaraca, demokratizacija društva, promicanje, unaprjeđenje i jačanje građanskog aktivizma u kreiranju i provedbi javnih politika aktivnog građanstva za razvoj i djelovanje u lokalnim zajednicama kroz povećanu uključenost marginaliziranih skupina građana u društveni razvoj i odlučivanje. Više informaciji o ovoj Udruzi dostupno je na njihovim mrežnim stranicama: https://udzvu.org/.

Foto: www.pexels.com