Dana 15. siječnja 2024. na kolegiju Obiteljsko pravo (Sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij Pravo) održano je gostujuće predavanje pod nazivom “Obiteljskopravno uzdržavanje u zakonodavstvu i praksi”. Gostujuće predavanje održala je Vlatka Šokec, mag. iur., odvjetnička vježbenika u Odvjetničkom uredu Saše Pufler u Osijeku.

Uz analizu materijalnopravnih odredbi Obiteljskog zakona, studenti su imali priliku upoznati se s procesnim aspektima obiteljskog prava u praksi – podnošenjem i sadržajem tužbe radi uzdržavanja, s posebnim naglaskom na uzdržavanje djece, pojednostavljenim postupcima radi uzdržavanja djece, tijekom sudskog postupka te izazovima s kojima se susreću odvjetnici i odvjetnički vježbenici.

Foto: www.pexels.com