Već tradicionalno, u sklopu kolegija Obiteljsko nasilja na prvoj godini Sveučilišnog diplomskog studija Socijalni rad, studenti su posjetili Žensku udrugu “Izvor” u Tenji. Ana Lozina, mag. act. soc., socijalna radnica te Klaudija Vencel, mag. iur., pravnica, upoznale su studente s radom Udruge. U kontekstu zaštite od obiteljskog nasilja, Ženska udruga “Izvor” podršku žrtvama nasilja pruža putem SOS telefona te pružanja besplatne pravne pomoći. Studentima su kroz predavanje i predstavljanje udruge upoznati s “profilom” žrtava nasilja te drugim problemima, kao što su zataškavanje i opravdavanje nasilja od strane žrtve.

Iako je primarno djelovanje usmjereno zaštiti ljudskih prava žena i ravnopravnosti spolova, djelovanje Ženske udruga “Izvor” obuhvaća puno šire područje pa se tako ističe rad s osobama starije životne dobi te općenito, podrška razvoju lokalne zajednice provedbom brojnih projekata. Udruga je provodila i projekt “Zaželi” koji je bio usmjeren zapošljavanju teže zapošljivih žena, između ostaloga žena s invaliditetom, žrtava trgovanja ljudima, obiteljskog nasilja i drugih kategorija ranjivih skupina žena.

Više informacija o Ženskoj udruzi „IZVOR“ možete saznati na sljedećem linku: https://zenska-udruga-izvor.hr/.