Povodom Međunarodnog dana djeteta, 20. studenoga 2023., Pravni fakultet Osijek posjetili su učenici Osnovne škole Sveta Ana iz Osijeka. Tom prigodom su izv. prof. dr. sc. Nataša Lucić i asistent Matko Guštin, zajedno sa seminaristima iz kolegija Obiteljsko pravo, pripremili radionicu za učenike, u sklopu koje je održano predavanje te interaktivni kviz. Uz sudjelovanje u radionici, učenici su obišli Fakultet i Knjižnicu.

U sklopu obilježavanja Međunarodnog dana djeteta, Katedra obiteljskog prava, u suradnji s Knjižnicom i Europskim dokumentacijskim centrom Pravnog fakulteta Osijek, postavila je i prigodnu izložbu.

Međunarodni dan djeteta obilježava se kao spomen donošenja Konvencije UN-a o pravima djeteta 1989. godine. Ovaj međunarodni ugovor sadrži univerzalne standarde zaštite prava djece, a potpisalo ga je 196 država svijeta. Moto Međunarodnog dana djeteta 2023. godine bio je „Za svako dijete, svako pravo“.

Videozapis s obilježavanja Međunarodnog dana djeteta na Pravnom fakultetu Osijek 2023. dostupan je na linku.