RADIONICA DUE DILIGENCE-KUPOPRODAJA POSLOVANJA

U organizaciji Katedre za trgovačko pravo pozivaju se studenti na sudjelovanje u radionici “Due diligence – kupoprodaja poslovanja”.
Radionica je predviđena za redovite i izvanredne studente 4. godine i 5. godine Trgovačko-pravnog i Europsko-pravnog modula, a održat će se u ponedjeljak 20. 11. 2016. u 11:00h sati u Radićevoj 17, dvorana 3. Radionicu će voditi odvjetnik Dalibor Valinčić iz odvjetničkog društva Wolf Theiss u Zagrebu.

Predmet vježbi je prikaz DUE DILIGENCE procesa kupoprodaje poslovanja kroz:

(a) kupnju poslovnih udjela i
(b) kupnju poslovne cjeline (dijela poduzeća).

Vježbe će bit podijeljene u dva dijela:

1. Općeniti prikaz kupoprodaje

U prvom dijelu će se proći kroz osnovne stadije kupoprodaje poslovanja koji uključuju:

1. a) identificiranje sastojaka poslovanja koji se kupuju,
  2. b) objašnjenje postupka dubinskog snimanja, procedura koje se provode pri takvom postupku i svrha i učinaka provođenja postupka,
  3. c) opis samog ugovora o kupoprodaji,
  4. d) razrada mehanizma kupoprodaje, uključujući razliku između kupnje poslovnih udjela i kupnje dijela poduzeća kao skupa imovine,
  5. e) objašnjenje nekih od osnovnih sastojaka i klauzula u ugovoru,
  6. f) diskusiju o odgovornosti kupca i prodavatelja u takvom ugovoru.

Ovaj dio se sastoji pretežno od prezentacije i diskusije sa studentima. Prvi dio je podijeljen u dva bloka od 45 minuta, s kratkom pauzom između.

1. Sastav ugovora o kupoprodaji

U drugom dijelu vježbi studenti će biti bili podijeljeni u grupe (broj grupa ovisio o broju studenata koji sudjeluju u radionici). Obveza jedne polovine studenata bit će napraviti generalni okvir ugovora o kupoprodaji poslovnih udjela, a preostali studenti bi trebali napraviti osnovni nacrt ugovora o kupoprodaji poslovne cjeline (cca 60 minuta). Nakon što studenti naprave svoje nacrte, preostalih 30 minuta će se iskoristiti za analizu nacrta studenata i zajedničko komentiranje.

Molimo sve zainteresirane studente da se radi formiranja broja grupa prijave za sudjelovanje u spomenutoj radionici putem sljedećeg linka: