ZAŠTO UPISATI PRAVNI FAKULTET OSIJEK?

• Stjecanje praktičnih znanja
  • Inkluzivni pristup
  • Visoko motivirani i profesionalni nastavnički kadar
  • Vrhunski rezultati studenata
  • Djelujemo prema najvišim europskim i međunarodnim standardima

SVEUČILIŠNI PRIJEDIPLOMSKI STUDIJ SOCIJALNI RAD
trajanje studija: 3 godine
akademski naziv: sveučilišni/a prvostupnik / prvostupnica socijalnog rada

BROJ UPISNIH MJESTA

Utvrđuje se broj upisnih mjesta za upis u I. godinu na sveučilišni prijediplomski studij Socijalni rad u akademskoj 2023./2024. godini kako slijedi:

REDOVITIIZVANREDNIStranci izvan EU

UVJETI UPISA

Za upis na sveučilišni prijediplomski studij Socijalni rad pristupnici moraju imati završenu četverogodišnju srednju školu i položenu državnu maturu iz svakog od sljedeća tri predmeta: hrvatski jezik, matematika i strani jezik.

Na temelju prethodnih uvjeta pristupnici mogu ostvariti 95% upisnih bodova:

• Završena četverogodišnja srednja škola                              40% bodova (400 bodova)
  • Položena državna matura iz Hrvatskog jezika (razina A)     30%  bodova (300 bodova)
  • Položena državna matura iz Matematike (razna B)              10% bodova (100 bodova)
  • Položena državna matura iz stranog jezika (razina A)          15% bodova (150 bodova)

Preostalih 5% upisnih bodova (50 bodova) pristupnici mogu ostvariti temeljem posebnih postignuća:

• državno natjecanje
  • završena gimnazija / ekonomska i upravna škola

Tekst natječaja s upisnim kvotama i obavijestima možete preuzeti na poveznici

PRIJAVE ZA UPIS

Prijava za upis na studijske programe Pravnog fakulteta Osijek za sve pristupnike vrši se elektronički, putem Nacionalnoga informacijskog sustava prijava na visoka učilišta (NISpVU) kojemu se pristupa preko internetske stranice www.postani-student.hr.

Upute o postupku elektroničkih prijava studijskih programa nalaze se na mrežnoj stranici www.postani-student.hr i www.studij.hr.

NAJAVA TERMINA UPISA NA PRVU GODINU STUDIJA:

Pristupnici koji su ostvarili pravo upisa i potvrdili namjeru upisa preko Nacionalnog informacijskog sustava prijava – NISpVU (prema redoslijedu na rang listi za upis unutar utvrđene kvote za Pravni fakultet Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku) upisivat će se u I. godinu studija u akademsku 2023./2024. godinu prema rasporedu upisa (raspored upisa će sadržavati rang listu i vrijeme upisa – bez naznake imena i prezimena kandidata) koji će biti objavljen na internetskoj stranici Pravnog fakulteta Osijek poslije objave privremenih rezultata državne mature

VAŽNA NAPOMENA za kandidate prijavljene putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava visokih učilišta (NISpVU):

• Raspored upisa bit će objavljen na internetskoj stranici Pravnog fakulteta Osijek poslije objave privremene rang-liste NISpVU-a.
  • Raspored upisa objavljen na internetskoj stranici Fakulteta NEĆE SADRŽAVATI IMENA I PREZIMENA KANDIDATA (u cilju zaštite osobnih podataka).
  • Kandidati koji ostvaruju pravo upisa kada pristupe upisima MORAJU ZNATI SVOJ UPISNI BROJ S KONAČNE RANG LISTE NISpVU-a.

TERMIN UPISA

• 20. i  21. srpnja 2023. godine (u ljetnom upisnom roku)
  • 19. rujna 2023. godine (u jesenskom upisnom roku)

Raspored upisa bit će objavljen na internetskoj stranici Pravnog fakulteta Osijek:

• 19. srpnja 2023. godine (za ljetni upisni rok)
  • 18. rujna 2023. godine (za jesenski upisni rok)

Napomena: Prijave za jesenski upisni rok primat će se samo za one studijske programe na kojima će ostati slobodnih mjesta nakon završetka upisa u ljetnom roku.

Detaljne obavijesti o upisu u I. godinu studija pristupnici mogu dobiti u Uredu za studente i studije na e-mail referada@pravos.hr