Knjiga „Zakonodavstvo zaštite okoliša i održivi ekonomski razvoj u EU“ nastala je kao dio projekta „Zakonodavstvo u području zaštite okoliša i održivi ekonomski razvoj–stanje u Srbiji i dosadašnja iskustva Hrvatske kao članice EU”koji su zajedno proveli Pravni fakultet Osijek i Hanns-Seidel-Stiftung, a u suradnji s Institutom za europske studije. Urednici knjige su Dunja Duić i Uroš Ćemalović, dok su uz njih autori Biljana Činčurak Erceg, Ana Đanić Čeko, Emina Jerković, Rajko Odobaša i Paula Poretti.

Promocija će se održati 26. siječnja 2023. godine u 13 h u Vijećnici na Pravnom fakultetu Osijek.

Na promociji će o knjizi govoriti regionalni direktor za jugoistočnu Europu zaklade Hanns-Seidel-Stiftung, Klaus Fiesinger, ravnateljica zagrebačkog ureda zaklade Hanns-Seidel-Stiftung, Aleksandra Markić Boban, dekan Pravnog fakultet Osijek, Tunjica Petrašević, Vladimir Ristanović s Instituta za europske studije Beograd i Melita Carević profesorica Pravnog fakulteta Zagrebu.