(Foto: Ustupljena fotografija)

KONGRES STUDENATA

Studentski zbor Pravnog fakulteta Osijek i studenti Sveučilišnog preddiplomskog i diplomskog studija Socijalni rad, u partnerstvu s Centrom za nestalu i zlostavljanu djecu, organiziraju 1. hrvatski i 10. regionalni kongres studenata socijalnog rada, koji će se održati 26. i 27. svibnja s početkom u 9 sati. Prva sekcija bit će u Auli Magna na Fakultetu agrobiotehničkih znanosti u Osijeku s temom “Socijalni rad(nici) & izazovi današnjice” te će obuhvatiti predavanja vodećih stručnjaka. Druga sekcija odvijat će se na platformi Zoom s temom “Uloga praktične nastave u obrazovanju studenata za rad u profesiji socijalnog rada” te će obuhvatiti predavanja studenata socijalnog rada. Svrha je Kongresa potaknuti na promišljanje, proširiti znanje i povećati svijest studenata i šire zajednice o suvremenim izazovima s kojima se socijalni radnici svakodnevno susreću te poticati pozitivne promjene i doprinos studenata u području socijalnog rada s ciljem cjelokupnog društvenog napretka. Uz predavanja, u većoj će mjeri biti potaknuta mogućnost diskusije studenata i stručnjaka te traženje odgovora na aktualna društvena pitanja.V.T.