Povodom Dana Europe i Europske godine mladih, u ponedjeljak,  9. svibnja 2022. Knjižnica-Europski dokumentacijski centar PRAVOS, Europe Direct Osijek, Katedra za ustavno i europsko pravo, Studentski zbor PRAVOS i PRONI Centar za socijalno podučavanje organiziraju tribinu za mlade.

U prvom dijelu tribine za mlade: „Saznaj, uključi se, iznesi svoje mišljenje…!“mladi će informirati mlade o prilikama, mogućnostima i svojim iskustvima u projektu solidarnosti u okviru programa Europske snage solidarnosti, Erasmus+ mobilnosti, asistiranju/stažiranju u Europskom parlamentu i o ulozi savjeta mladih na lokalnoj i regionalnoj razini. Drugi dio tribine bit će posvećen raspravi s mladima koju će voditi PRONI Centar za socijalno podučavanje u sklopu Erasmus+ projekta „Mladi za grad“.

U EU kutku na Pravnom fakultetu Osijek mladi će putem informativnih materijala i publikacija moći saznati više o mogućnostima i prilikama koje pružaju različiti EU programi.

Tribina za mlade će se održati u okviru Dana Europe PRAVOS na Pravnom fakultetu Osijek, Stjepana Radića 13 (dvorana 1)od 9:30 do 11:30 sati.