Povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja, koji se obilježava svake godine 10. listopada  u predvorju Pravnog fakulteta Osijek, Radićeva 13 postavljena je prigodna izložba u realizaciji Sveučilišnog studija Socijalni rad i Knjižnice pod motom “Čuvajmo svoje i tuđe mentalno zdravlje! Područje mentalnog zdravlja je prioritetna tema za svakog pojedinca, jer je mentalno zdravlje univerzalno ljudsko pravo.

O prevenciji profesionalnog stresa, kao i zaštiti mentalnog zdravlja studenti socijalnog rada uče na diplomskoj razini studija na kolegijima Napredno savjetovanje te Psihosocijalna podrška socijalnim radnicima. Na prijediplomskoj razini studija Socijalni rad, studenti stječu znanja o važnosti zaštite mentalnog zdravlje još i na kolegijima Osnove savjetovanja, kao i na kolegiju Prevencija poremećaja u ponašanju i psihičkom funkcioniranju u socijalnom radu.