foto dani europe
Fotografija Dani Europe

na programu niz zanimljivih predavanja

Katedra za ustavno i europsko pravo u suradnji s Europskim dokumentacijskim centrom Knjižnice i Studentskim zborom tradicionalno organizira Dane Europe PRAVOS od 8. do 12. svibnja.

Danom Europe koji se obilježava 9. svibnja svake godine slavi se mir i jedinstvo u Europi te se povezuje s temom koja je za tu godinu dogovorom odabrana kao ključna u komunikaciji europskih institucija prema građanima. Godina 2023. proglašena je Europskom godinom vještina. Europska godina vještina dat će novi poticaj cjeloživotnom učenju i time omogućiti ljudima i poduzećima da sudjeluju u zelenoj i digitalnoj tranziciji, s posebnim naglaskom na inovacije i konkurentnost.

Zbog toga su na programu ovogodišnjeg obilježavanja na Pravnom fakultetu Osijek  predavanja o posjedovanju relevantnih vještina, osobito u području prava te poticanje cjeloživotnog učenja kako bi studenti i ostali zainteresirani građani bili što spremniji za tržište rada. Na programu su i aktualne teme od interesa za mlade kao i druge u području politika i zakonodovastva Europske unije s nizom predavanja profesora Pravnog fakulteta u Osijeku u suradnji s mnogobrojnim gostima predavačima i partnerima.

Također, u predvorju glavne zgrade Fakulteta postavljena je izložba povodom Dana Europe i Europske godine vještina s naglaskom na zelene i digitalne vještine.

Prema programu, 10. svibnja (srijeda) održat će se Tribina: Uči, razvijaj vještine, podijeli znanje! organizirana u suradnji s EUROPE DIRECT Osijek, EUROPE DIRECT Slavonski Brod Proni i Katedrom za privatno pravo – Projekt Time to Become Digital in LaW – DIGinLaw na kojoj će sudjelovati preko video veze voditelj Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj, gospodin
Ognian Zlatev.